netAkademia kursy internetowe
Szkolenia e-learningowe
netAkademia dofinansowanie unijne
RSS
59,00 zł

Asertywność

Asertywność

Obrazek uruchamia demo

Kursy powiązane:

Najczęstsze pytania FAQ

4.9


Kod aktywacyjny zrealizujesz w koszyku.
Korzyści:
Dowiecie się jak budować asertywną postawę i bronić swoich racji
Nauczycie się postępować w relacjach z osobami nieasertywnymi
Będziecie wiedzieć jak asertywnie komunikować - odmawiać, prosić,
Nauczycie się wyrażać swoje zdanie, przyjmować pochwały i krytykę innych

Kurs kończy się testem, a jego zaliczenie – otrzymaniem certyfikatu.

Zastanawiasz się jak skutecznie poprosić szefa o podwyżkę? Jak zyskać pewność siebie w kontaktach
z innymi? Kluczem do sukcesu jest asertywność. Na tym kursie dowiesz się czym jest asertywność, jak ją rozwijać i stosować zarówno w życiu osobistym jak i zawodowym. Asertywność w pracy pomaga.

Nauczymy Cię, jak budować własną postawę asertywną, jak rozpoznać zachowania agresywne czy manipulacyjne u innych. Nauczysz się, w jaki sposób asertywnie wyrażać swoje opinie, uczucia oraz poznasz gotowe rozwiązania, które Ci to ułatwią. Przejmij kontrolę nad swoim życiem i osiągaj swoje cele.

Cena: 59,00 zł (47,97zł + VAT)

Po opłaceniu dostęp do kursu przez 180 dni

Zagadnienia kursu:

  • Czym jest asertywność?
  • Zachowania nieasertywne
  • Konsekwencje zachowań asertywnych i nieasertywnych
  • Asertywna komunikacja w relacjach zawodowych
  • Budowanie asertywnej postawy
  • Terytorium psychologiczne
  • Wyrażanie asertywnej informacji zwrotnej
  • Wyrażanie próśb i oczekiwań
  • Asertywna odmowa
  • Reagowanie na krytykę
  • Asertywne reagowanie i wyrażanie pochwał
  • Asertywne wyrażenie opinii
  • Wyrażanie złości
  • Asertywność w kontakcie z przełożonym
  • Asertywna komunikacja
  • Test sprawdzający
  • Certyfikat

Opinie użytkowników o tym e-kursie poniżej:
Aby dodać swoją opinię należy się zalogować

Opinia Oli

Kolejny kurs na netakademia.pl, który odbyłam i po raz kolejny – wielkie brawa! Bardzo cenne wskazówki, ułatwiające codzienną pracę nad sobą i pracę z innymi. Dobrze przełożony, ciekawe ćwiczenia, łatwo zapamiętać wszystkie wskazówki, polecam gorąco kurs Asertywność.

Opinia Jarka

W pracy uchodzę za spokojnego człowieka, co nie zawsze wychodziło mi na dobre. Koledzy często wyręczali się mną, ponieważ nie potrafiłem odmówić, a jak już to robiłem – reagowałem wewnętrzną złością. Z kursu Asertywność nauczyłem się jak panować nad sobą i swoimi emocjami, żeby lepiej funkcjonować w pracy, nie dawać się wykorzystywać i umieć obronić się przed innymi.

Opinia Tadeusza

Szukałem szkolenia, dzięki któremu zwiększę wiarę w siebie i będę potrafił postawić się, bronić swoich racji. Kurs Asertywność nauczył mnie jak należy postępować, żeby mieć poczucie własnej wartości i nie dawać się wykorzystywać na każdym kroku. Polecam każdemu komu bycie asertywnym przychodzi z trudem, bo naprawdę warto nabyć tę wiedzę.

Opinia Ani

Mimo ukończonych studiów i chęci na ciekawą pracę, trudno było mi rozpocząć jakiekolwiek działania, nie będąc osobą asertywną. Przypadkiem trafiłam na stronę tej firmy, zobaczyłam kurs asertywności i postanowiłam spróbować. Zdobyłam wiedzę, regularnie ćwiczyłam i wykonywałam różnorodne zadania- a teraz wiem, jestem osobą asertywną.

Opinia Wojtka

Moim problemem był nie tyle, co brak asertywności, co przede wszystkim niska samoocena i brak wiary w swoje możliwości. Polecono mi kurs asertywności, więc postanowiłem spróbować- teraz wiem, że pomógł mi on zrozumieć przede wszystkim, jakim jestem człowiekiem, czego mogę dokonać i ile jestem wart.

Opinia Michała
Witam

Asertywność i  stres są to dwa kursy z którymi zapoznałem się na Państwa platformie cyfrowej.

W moim przekonaniu mogą one być pomocne szczególnie w moim  przypadku i zapewne wielu osób często podróżujących służbowo i mających dostęp do sieci co jest świetnym pomysłem na pogłębianie wiedzy w trasie. Uczymy się całe życie i każdy moment jest dobry by zdobywać kolejne zdolności.

Jestem od 12 lat w ciągłej pracy poza granicami kraju i mój powrót do firmy która mieści się w Polsce okazał się lekkim szokiem mam na myśli ludzi i ich podejście do wielu spraw. W Danii , Irlandii, Australii, itp ludzie inaczej reagują  na sugestie w pracy w Polsce jako kraju młodej demokracji mechanizmy perswazji i bodźców motywujących do działania należy używać w sposób bardzo jaskrawy. Werbalnie mocno akcentować swoje zdanie i taki kurs może być właśnie dla mnie.

Opinia Krzysztofa

Kurs asertywność przyda się praktycznie każdemu! Ze szkolenia skorzystałem sam, jak i moja żona, która wracała do pracy po urlopie macierzyńskim. Bardzo podbudowująca wiedza, dużo praktyki, informacje podane w sposób łatwy do zapamiętania. Naprawdę kurs warty polecenia. E-learning to świetna sprawa, polecam.

Opinia Natalii

Skusiłam się na kurs asertywność ze względu na niską cenę w stosunku do konkurencyjnych ofert i powiem, że nie żałuję. Bardzo dużo przydatnej wiedzy i ćwiczeń praktycznych, a do tego certyfikat, który mogę dołączać do CV.

Opinia Karola
Dobre kursy w bardzo dobrej cenie. Za 200 zł, czyli cenę jednego u konkurencji, tutaj mamy prawie cztery. Poza tym dobre promocje, czasem można złapać coś na zakupach grupowych, mogę polecić. Na razie korzystałem z Asertywności – dobry, polecam.

Opinia Karoliny

Polecam "Asertywność" - w dzisiejszych czasach podstawa funkcjonowania w życiu zawodowym i prywatnym. Czekam na nowe propozycje kursów. Gratuluję dobrego pomysłu.

Dowiedz się więcej:

Szkolenia z asertywności to dobrze zainwestowane czas i pieniądze. Ta umiejętność przyda się w każdej sytuacji. Dla wielu asertywność nie jest sprawą prostą. Nie tylko osoby nieśmiałe mają problem z asertywnością. Cóż zrobić, gdy nie zawsze wiemy, jak w grzeczny sposób odmówić czy też walczyć o swoje prawa? Kurs Asertywność odpowie na te i inne pytania, a odpowiedzi na pewno pomogą w życiu każdego – bardziej lub mniej asertywnego.
Asertywność to posiadanie własnego zdania, umiejętność jego wyrażania, obrona własnych praw, bez naruszania praw innych osób. Bycie człowiekiem asertywnym, ma swoje pozytywne znaczenie zarówno w życiu prywatnym, jak również i w życiu zawodowym. Jeśli jesteśmy asertywni, jesteśmy wrażliwi na innych, świadomi siebie, zarówno pod względem swoich zalet, jak również i swoich wad. Potrafimy przyjmować krytykę, ocenę i pochwałę. Jeśli posiadamy taką umiejętność, realizujemy swoje życiowe cele, mamy wysoką samoocenę, dążymy wyznaczoną przez nas drogą. Wiemy, co jest dla nas ważne, dlatego nie ulegamy naciskom osób z otoczenia, nie poddajemy się manipulacjom, a idziemy do przodu, konsekwentnie krok po kroku spełniając swoje postanowienia. Asertywność jest jedną z podstawowych umiejętności, która wraz z empatią składa się na inteligencję emocjonalną. Dbamy o własne dobro i swoje interesy, ale zawsze uwzględniając przy tym inne osoby. Nie działamy na siłę i pod naciskiem, ale spełniamy się i jesteśmy przy tym ludźmi szczęśliwymi. Jeśli stawiamy na asertywność, czujemy się ważni, wiemy, do czego jesteśmy zdolni, jak wysoko możemy mierzyć. Poprzez asertywność zwiększa się nasza pewność siebie, poczucie własnej wartości, wiara, że to, co robię ma sens. Jestem asertywny, a więc działam tak, by nie sprawiać przykrości innym, ale robić wszystko to, co uważam za słuszne i stosowne.

Asertywność to obecnie bardzo modne słowo. Często sprawia wrażenie pustego i nadużywanego. Współczesna psychologia definiuje ten termin jako „posiadanie i wyrażanie własnego zdania oraz bezpośrednie wyrażanie emocji i postaw w granicach nienaruszających praw i psychicznego terytorium innych osób oraz własnych, bez zachowań agresywnych, a także obrona własnych praw w sytuacjach społecznych”. Jest to umiejętność nabyta. Przy odrobinie chęci i nakładzie ciężkiej pracy nad sobą, każdy może zdobyć i rozwijać.

Teoria asertywności opiera się na bardzo prostym założeniu: każdy człowiek posiada podstawowe prawa, których nikomu nie wolno łamać. W praktyce ma ona służyć osiąganiu kompromisów, jednocześnie nie poświęcając własnej godności i wyznawanych przez siebie wartości. Dzięki asertywności unika się postaw jednoznacznie agresywnych lub uległych. Osoba asertywna jest w stanie opierać się naciskom ze strony otoczenia i odmawiać, nie borykając się przy tym z poczuciem winy. Wbrew pozorom, jest to więc umiejętność niezwykle przydatna w każdej dziedzinie życia i bardzo praktyczna.

Warto pamiętać o tym, że otoczenie ma obowiązek szanowania naszej opinii, uczuć i poglądów. Ludzie nie będą jednak respektować naszych praw, jeżeli ich tego nie nauczymy. Czasem można, a nawet należy, pójść na kompromis. Ale tylko do momentu, gdy druga strona przekracza zasady panujące we wzajemnych relacjach i nie trzyma się ustalonych granic. Wówczas wcale nie trzeba godzić się na wszystko. W takich sytuacjach jedynym słusznym rozwiązaniem okazuje się stanowcza odmowa.

Bezkrytycznie spełnianie wszystkich oczekiwań innych ludzi prowadzi do poważnych, niepożądanych konsekwencji. Wtedy do głosu dochodzi stres, a w człowieku rośnie coraz silniejsze napięcie, przez co jego efektywność znacząco spada. Chcąc zadowolić otoczenie, poświęca się samego siebie, swoje przekonania, spokój ducha i poczucie własnej wartości.

Brak asertywności może się jednak wiązać także ze znacznie poważniejszymi skutkami. Osobom nieasertywnym towarzyszy nieustanne poczucie winy, zamykają się w sobie, stają się mniej kreatywne, wstydliwe i nieśmiałe. W efekcie nie potrafią cieszyć się życiem, czerpać satysfakcji z podejmowanych działań, przestają lubić swoją pracę. Co najgorsze, tłumione negatywne emocje przeradzają się z czasem w agresję, której niekontrolowany wybuch może nastąpić zupełnie nieoczekiwanie, gdy czara goryczy się przepełni. Jest to częsty powód narastających, poważnych konfliktów. Zdarza się również, że powstająca na tym tle nienawiść zostaje rozłożona na całe otoczenie, bez względu na wzajemne relacje, od czego już blisko do myśli i zachowań aspołecznych oraz socjopatycznych.

Długotrwałe tłumienie i wypieranie emocji, wynikające z braku asertywności, może także zupełnie realnie oddziaływać na zdrowie – zarówno psychiczne, jak i fizyczne. To właśnie one bywają częstym powodem stanów depresyjnych, lękowych oraz nerwicowych. Mogą prowadzić do licznych chorób psychosomatycznych. Skrajny brak asertywności uniemożliwia normalne funkcjonowanie w społeczeństwie. Obecnie tym problemem zajmują się już niektórzy psychoterapeuci, jako jedną z nowych chorób cywilizacyjnych.

Warto więc umieć zadbać o to, by o doskonalenie swojej asertywności. Każdy jest odpowiedzialny przede wszystkim za siebie i to, jaki stosunek mają do niego inni, zależy wyłącznie od tego, jak pozwala im się traktować. Być asertywnym, to umieć jasno wyznaczać granice i konsekwentnie pilnować, by nikt ich nie przekraczał.

Paulina Szymborska-Karcz

Asertywność w pracy W dzisiejszych czasach, aby coś osiągnąć i do czegoś dojść, trzeba stale pogłębiać wiedzę, podnosić kwalifikacje, zawyżać sobie poprzeczkę. Na jedno miejsce są setki ludzi młodych, wykształconych, chcących rozwoju, awansu i otwierających się przed nimi furtek. Jeśli chcemy spełniać swoje cele, jeśli chcemy coś osiągać w życiu zawodowym, powinniśmy być przede wszystkim ludźmi asertywnymi. Choć ważne są dyplomy, ukończenie najlepszych uczelni, ciągłe kursy i szkolenia, to mimo wszystko asertywność stanowi element nadrzędny. Dzięki niej jesteśmy w stanie osiągnąć dosłownie wszystko. To ona pozwala nam rozwijać się, stawiać sobie coraz wyżej poprzeczkę, być osobami pewnymi siebie, które nie boją się wyzwań i krok po kroku realizują swoje zadania. Asertywność w pracy jest niezwykle ważna, niezależnie, czy jesteśmy kierownikami, przedstawicielami handlowymi, szefami dużej firmy, czy zwykłymi pracownikami w korporacji. W każdym miejscu i w każdej niemal sytuacji, asertywność w pracy daje nam szansę na osiąganie tego, co sobie wymarzymy. Jeśli nie jestem asertywny, nie mam swojego zdania, nie umiem przyjąć krytyki, nie jestem pewny siebie, a moja ocena jest równa zeru. Czy takim działaniem jesteśmy w stanie coś osiągnąć? Oczywiście, że nie. Asertywność w pracy, to przede wszystkim: Dobra komunikacja z innymi Jeśli będziemy asertywni, wówczas bez problemu uda nam się nawiązać kontakt z innymi ludźmi. Będziemy potrafili wymagać, będziemy umieli karać i nagradzać. Zbudujemy dobre relacje z współpracownikami, jak również i z osobami, którymi nadzorujemy lub które nadzorują nas. Będziemy wiedzieć, jak razem dążyć do realizacji zadań i co robić, by wszystko było zawsze wykonane na 100%. Wykonywanie zadań na najwyższym poziomie Jeśli będziemy asertywni, wówczas każde zadanie, jakiego się podejmiemy, wykonamy na najwyższym poziomie. Będziemy pewni siebie, będziemy mieć wysoką samoocenę, będziemy czuć się ważni, a więc zrobimy wszystko, by spełniać swoje zadania i działać tak, by nasza praca przynosiła zamierzone efekty. Wspinanie się po szczeblach kariery zawodowej Jeśli będziemy asertywni, wówczas nic nie będzie stanowiło dla nas problemu. Każde zadanie będzie wykonane, bo będziemy czuli się dobrze i pewnie. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by spełniać się na danym stanowisku, zawsze wierząc w to, że nie ma takich zadań, których realizacji nie bylibyśmy w stanie się podjąć. Asertywność w pracy jest niezbędna. Jeśli chcemy realizować się w życiu zawodowym, powinniśmy przede wszystkim tej umiejętności się nauczyć i ją właśnie wykorzystywać w życiu. Postawmy na kurs z asertywności, wybierzmy naukę online dostosowaną do naszych potrzeb. Dowiedzmy się, czym jest asertywność i jaką może ona odegrać rolę w naszym życiu, zarówno tym zawodowym, jak również i w prywatnym.


NetAkademia.pl Urszula Rosińska
ul. Jugosłowiańska 71
60-149 Poznań
Adres e-mail: biuro@netakademia.pl
Tel.: 512 647 375


Kursy Internetowe NetAkademia.pl - e-learning